Útulok

OZ Dog Azyl - útulok Veľký Meder

Občianske združenie Dog Azyl sme založili už v roku 2010 ako reakciu na nepriaznivý a stále sa zvyšujúci počet nechcených, týraných a človekom vyhodených psov. Dlhé dva roky sme aktívne hľadali vhodný pozemok, na ktorom by mohol vzniknúť útulok pre psy. Úspešne sa nám podarilo vziať do nájmu bývalú maštaľ vo Veľkom Mederi. Od mája 2012 si tu vlastnoručne budujeme útulok a ešte ani z ďaleka nie sme na konci.

Kto sme?

Sme ľudia ako Vy! Obyčajní ľudia, ktorým nie je ľahostajné ako sa žije v okrese Dunajská Streda. Ľudia, ktorí sme roky vídali psy túlajúce sa po uliciach, na pokraji fyzických síl. Ľudia, ktorí sa nedokázali ďalej nečinne prizerať a nekonať.
Sme dobrovoľníci občianskeho združenia Dog Azyl, budujúci okresný útulok vo Veľkom Mederi. Sme mladé matky, dcéry a sme aj babičky, ktoré si popri svojej práci nájdu čas aj na tých, čo si sami pomôcť nevedia.
Odchyty, opatera, budovanie útulku, adoptovanie psov – to je naša práca, ktorú robíme dobrovoľne a bez nároku na odmenu. Nielen pre opustené psy, ale aj pre deti hrajúce sa na ihrisku, pre obyvateľov miest a obcí v okrese, aby ich neohrozili túlajúce sa svorky psov.

Žijeme medzi Vami a prosíme Vás – pomôžte nám pomáhať.

Ako nám môžete pomôcť?

Máme sen... Už spolovice splnený a snívame ho aj za Vás - za všetkých milovníkov zvierat - ďalej. Chceme vybudovať útulok na okresnej úrovni, čisté koterce a veľký výbeh. Hoci v ňom budú psíky, bez domova, ale nasýtené a spokojné. Lebo vieme, že neexistujú nechcené psy! Sú iba psy, v útulkoch, ktoré sa ešte nestretli so svojim budúcim majiteľom. 

Uvítame každú pomoc, či už vo forme:
finančného príspevku (dobrovoľný príspevok, 2% z dane),
materiálnej pomoci (krmivo, búdy, deky, stavebný materiál, obojky, vodítka, antiparazitiká...),
pomoci s dočasnou opaterou pre psíka,
adopcie psíka,
alebo aj jednoducho návštevou útulku a venčením psíkov.

Kontakt

Nám.priateľstva 2164/3
92901
Dunajská Streda
Okres: 
Dunajská Streda
Kontaktná osoba: 
Veronika Dosoudilová
Telefón: 
0905/114-240
E-mail: 
Číslo účtu: 
2926857357/1100
IČO: 
42 166 004