Náš cieľ

Web www.adoptujzvieratko.sk poskytuje priestor pre milovníkov zvierat, ktorí ponúkajú alebo hľadajú zvieratko na adopciu, hľadajú stratené zvieratko, alebo našli opustené zvieratko a nie je im ľahostajný jeho osud.

Našim cieľom je vytvoriť databázu zvieratiek na adopciu, a zoznamy útulkov a združení v rámci celého Slovenska, a tým zvýšiť zvieratkám šance na nájdenie nového domova.

K tomu však potrebujeme vašu podporu a dúfame, že web budete aktívne využívať na pridávanie inzerátov a budete sa registrovať a udržiavať svoje údaje aktuálne.

Útulkom a združeniam bezplatne poskytujeme priestor na ich prezentáciu a je našou snahou umožniť takto internetovú ponuku aj útulkom a združenia, ktoré z kapacitných alebo iných dôvodov nemôžu prevádzkovať vlastný web a môžu takto ušetrený čas a peniaze venovať svojej činnosti. Ak vám nejaká funkcia chýba alebo máte námet na vylepšenie, dajte nám vedieť svoj názor, radi sa tomu budeme venovať.

Hlavnou motiváciou pre vznik tohto projektu bol nedostatok informácii o zvieratkách na adopciu. Na inzertných portáloch sa ponuky zvierat vhodných na adopciu strácajú v neprehľadnej komerčnej ponuke chovateľov a obchodníkov so zvieratami. Mnohým útulkom popri náročnej starostlivosti o zverené zvieratká zostávajú ľudské resp. finančné kapacity len na prevádzkovanie veľmi jednoduchých a málo aktualizovaných web-stránok s obmedzenou funkčnosťou. Často je ako náhrada využívaný Facebook, ktorý ale oslovuje len malú časť potenciálnych záujemcov o adopciu a pri cyklickom zdieľaní zvieratiek tými istými užívateľmi stráca na efektivite, častokrát vedie k obťažovaniu a následnej nevšímavosti k týmto zdieľaniam.

V neposlednom rade by sme chceli zvieratká na adopciu dostať k ľuďom, ktorí nevedia, aké krásne zvieratká sú v útulkoch a nemusia ich kupovať od chovateľov.

A samozrejme, tento web vznikol kvôli samotných zvieratkám, ktoré čakajú na správneho človeka, aby mu dali svoju lásku.

 

 

Akékoľvek návrhy, podnety a otázky uvítame na info@adoptujzvieratko.sk