SOS pre zvieratká

Dátum akcie: 
6.10.2018, 11:00 do 17:00 (sobota)

Priatelia zvieratiek bez domova, už po siedmy krát Vás pozývame na ďalší ročník veľkej útulkovej akcie, SOS pre zvieratká, ktorú organizuje Slovenská aliancia ochrancov zvierat. Akcia bude sa konať aj tento rok na Tyršovom nábreží v Petržalke 6.10.2018 od 11,00.

Akcia SOS pre zvieratá sa koná pravidelne pri príležitosti Medzinárodného dňa zvierat. Jej cieľom je upozorniť na problematiku zvierat bez domova a týraných zvierat, ale aj pomôcť útulkom z celého Slovenska pripraviť sa na zimné obdobie, ktoré je pre zvieratá v útulkoch vždy viac ako náročné.

Každoročne sa v útulkoch  a takzvaných „domácich opaterách“ po celom Slovensku ocitne odhadom 3000 psov a približne rovnaký počet mačiek. Aj keď ochranári robia, čo môžu, zákony stoja na strane tyranov a množiteľov.  Situácia je už roky neúsnosná a práve na to sa snažia ochranári poukázať aj touto akciou.

Návštevníci si budú môcť v jednotlivých stánkoch útulkov zakúpiť aj drobné darčekové predmety so zvieracou tématikou a tak podporiť útulky.

Pre všetkých je pripravená Veterinárna poradňa, Adopcia psíkov a prezentácia útulkov z celého Slovenska, Veľká zbierka- deky, pelechy, krmivo, granule, konzervy, hračky, pamlsky, veterinárne prípravky, odblšováky, SAVO i oblečenie pre psíkov.

Zvieratká potrebujú pomoc každého a pred zimou je pomoc ešte dôležitejšia. Deky, uteráky, krmivo a čistiace prostriedky  (najmä chemická dezinfekcia) sú hlavnými materiálmi na zabezpečenie starostlivosti o opustené, stratené a nechcené zvieratká.. Vítaná je aj finančná pomoc.

Opäť vás čaká bohatý program pre celú rodinu.

- ÚTULKY a OZ Z CELÉHO SLOVENSKA
- PSÍKY NA ADOPCIU - príďte si nájsť kamaráta, celoživotnú lásku
- VEĽKÁ ZIMNÁ ZBIERKA PRE ÚTULKY
- ZVIERACIA TOMBOLA
a v neposlednom rade úžasné
- KONCERTY

Moderujú: ZUZANA VICIANOVÁ

Tento rok pokrstíme aj kalendár na rok 2019, ktorého krsnou mamou je Zuzka Rehak Štefečková, olympionička a majsterka sveta v strelbe. ktorý si budeme môcť kúpiť priamo na akcii alebo potom s sieti predajni Super Zoo.

Účinkujú:
Janka Lieskovská
Barbora Balúchová
Robo Mikla
Marián Greksa
študenti Štátneho
konzervatória v Bratislave
Psí terapeuti
Socializácia psa
MVDr. Líšková - Vet dent
MVDr. Vlado Pagáč
Dancy Shake a Katka Tomandlová

Aj tento rok si budeme môcť vychutnať dobré jedlo a výbornú kávičku a aj niečo sladké.

ĎAKUJEME PARTNEROM:
- SuperZOO
- mesto Bratislava
- BKIS
- Best of pre útulky

Útulky a OZ, ktoré môžte na akcii podporiť:
Slovenská aliancia ochrancov zvierat (SAOZ)
Zatúlané psíky Šaľa
OZ Strážni anjeli
Dog azyl
ZOZP
Zvierací anjeli
Útulok Skalica
Zatúlané labky Šurany
Tulkáčik
Bridget mačičková
Cesta za domovom
Mačinézy
OZ Zverokruh
OZ Tulavá labka

V sobotu 6.10.2018 od 11,00 vás čaká príjemný deň s krásnym programom pre celé rodiny, ale aj pre tých, ktorí majú veľké prázdne miesto v srdci pre jedného či dvoch štvornohých chlpatých priateľov.